Оферти

Легенди от Румъния - Синая, Бран и Брашов – от Варна, Шумен, Разград и Русе

   
Легенди от Румъния - Синая, Бран и Брашов – от Варна, Шумен, Разград и Русе

29 октомври 2022 г.

Първи ден:
• Отпътуване от Варна (пред Катедралата) в 04:00 ч.
• Отпътуване от Шумен (бензиностанция OMV до магазин Billa) в 05:00 ч.
• Отпътуване от Разград (спирката на автогарата) в 05:45 ч.
• Отпътуване от Русе (паркинга пред ЖП гарата) в 07:00 ч.
 
Панорамна обиколка на Букурещ: Румънския парламент (Двореца на Чаушеску) – втората по големина административна сграда в света, паметник на мегаломанията на Николае Чаушеску; Площада на Победата; Румънската триумфална арка, направена по подобие на арката в Париж; Площада на Революцията.
 
• Пристигане в Бран – малко градче на 30 км. от Брашов. Посещение на мистичния замък Бран, известен още като замъка на Дракула – впечатляваща средновековна крепост, построена през 1377 г. През 14 век замъкът Бран е използван за защита от нападенията на османските турци, а по-късно се превръща в митнически пост между Влахия и Трансилвания. Свободно време за разходка в Бран.
 
• Отпътуване за Брашов – живописен град в Трансилвания, заобиколен от Карпатите. Обиколка на забележителностите в града:
- Старинния главен площад със Старото кметство;
- Черната църква – най-голямата готическа катедрала в Югоизточна Европа, построена през 1383 г.;
- Strada Sforii – една от най-тесните улици в Европа.
 
Свободно време за разходка в Брашов.
 
Отпътуване за Синая – перлата на румънските Карпати. Възникнал около построения през 17 век манастир, красивият курорт се превръща в често посещавано място за цялата румънска аристокрация след построяването на замъка Пелеш като лятна резиденция за първия румънски крал.
 
Настаняване в хотела. Свободно време. Празнична вечеря в ресторант с музика на живо (по желание). Нощувка.
 
Втори ден:
Закуска. Посещение на забележителностите на Синая.
 
• Манастира Синая – основан през 1690 г. от румънския благородник Михай Кантакузино, кръстен на планината Синай, известна от Библията. Впоследствие около манастира възниква и градчето.
 
• Замъка Пелеш – шедьовър на немската неоренесансова архитектура и считан за един от най-красивите замъци в Европа. Построен е в края на 19 век за лятна резиденция на първия румънския крал Карол I. Притежава една от най-добрите колекции от произведения на изкуството в Източна и Централна Европа, включваща скулптури, живопис, дърворезба, оръжия и доспехи, златни и сребърни изделия, изделия от слонова кост и порцелан, гоблени и книги.
 
• Замъка Пелишор – построен в началото на 20 век за лятна резиденция на втората румънска кралска двойка – Фердинанд и Мария. Основният архитектурен стил е ар нуво, а основна заслуга за интериора има кралица Мария Румънска – същата, за която е построен дворецът в Балчик. Мария е внучка на английската кралица Виктория и на руския император Александър и всяка вещ в замъка говори за нейното кралско величие.
 
Отпътуване за България. Пристигане във Варна след 21:00 ч.

Научете повече ТУК.



Анкета

Къде ще пътувате за Великден и майските празници?


Резултати